Kwasowość wody to cecha, na którą rzadko kiedy zwracamy uwagę w trakcie robienia rutynowych zakupów. Okazuje się jednak, że ze zdrowotnego punktu widzenia, jest to niemniej ważne niż kompozycja mineralna zawarta w tym płynie. W zależności od przybranego pH, woda może mieć zróżnicowane właściwości. Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się, jakie są różnice pomiędzy różnymi typami wód, jakie mają szczególne zastosowanie oraz dlaczego warto postawić na sprawdzone produkty marki wód karpackich Java.

Czym różni się woda? Jakie ma to znaczenie?

Woda to z chemicznego punktu widzenia to ciecz określana wzorem H2O. Podobnie jak inne związki w tym stanie skupienia, może różnić się kwasowością tzn. może być kwasowa, zasadowa bądź obojętna. Wewnątrz wody mogą znajdować się minerały, nazywane też anionami i kationami. Trzeba przy tym pamiętać, że większość wód jest sztucznie mineralizowana, tak aby zapewnić pożądany przez klientów poziom nasycenia minerałami. Wody mogą być też nasycone dwutlenkiem węgla – o takich mówimy, że są gazowane bądź nie.

Poziom zmineralizowania największe znaczenie ma w kontekście dietetycznym. Często jest tak, że w naszej diecie brakuje pokarmów, które mogłyby zapewnić odpowiednią ilość składników mineralnych oraz witamin. Wody mineralne zawierają dużą ilość magnezu, wapnia, dzięki czemu są świetną alternatywą dla suplementów w postaci tabletek.

Kwasowość wody, określana za pomocą pH (ujemne lub dodatnie), wpływa na potencjał REDOX oraz reakcję naszego organizmu. Woda o pH ujemnym (poniżej 7), ma tendencję do zakwaszania organizmu – taka płynie z kranu, a także sprzedawana jest przez większość producentów jako woda źródlana. Drugim typem wody jest kwasowo obojętna. To znaczy, że nie przyczynia się do zmian pH w naszym organizmie – nie następuje regulacja. Ostatnim typem jest woda alkaliczna, o pH wyższym niż 7,5. Przykładem takiej wody jest woda Java.

Wykorzystaj wodę Java w celu suplementacji

Woda Java właściwości skrywa w swoim ujemnym potencjale REDOX. Dzięki jej zastosowaniu możemy zredukować poziom wolnych rodników w naszym organizmie. Wolne rodniki są przyczyną oksydacji, która przyczynia się do ogólnego pogorszenia stanu naszego zdrowia. Zwiększają ryzyko wystąpienia licznych chorób, w tym nowotworów. Aby temu zapobiegać, warto pić wodę Java, której zarówno kompozycja mineralna, jak i pH są na korzystnym poziomie. Pamiętajmy, że nie jest to lek. Dlatego produkt ten do diety może wdrożyć każdy, kto chciałby choćby w małym stopniu ją ulepszyć.

Woda zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com