Chyba nikt z nas nie wątpi w to, że zawsze warto mieć przy sobie butelkę wody. Ten kojący i gaszący w przeciągu chwili pragnienie płyn, dostarcza nam niezbędnego zestawu minerałów. Nie każdy wie, że woda poza kompozycją tych składników, może różnić się swoim pH – to może wahać się w granicach 6 do nawet 10. Przykładem wody o wyższym, zasadowym pH jest woda Java. Dowiedz się czym cechuje się ten produkt, kiedy warto go zakupić oraz ile kosztuje pojedyncza butelka.

Woda Java sposobem na odkwaszenie organizmu

We współczesnym świecie dietetyki coraz częściej mówi się o tzw. zakwaszeniu organizmu. Chodzi o stan, w którym pH naszego organizmu jest niekorzystne, predysponując nas w ten sposób do różnych dolegliwości oraz chorób. Powstaje mnóstwo poradników, w których przedstawione są metody na skuteczne radzenie sobie z tym cywilizacyjnym problemem. Jednym z nich jest właśnie zastosowanie wody o zasadowym pH.

Woda Java, pozyskiwana na Podkarpaciu od 2013 roku, od innych popularnych wód odróżnia się niespotyknym pH na najwyższym poziomie – aż 9,2. W jednej butelce mieści się 1,5l wody, co stanowi ilość wystarczającą, aby zapewnić sobie szereg korzyści wynikających z jej picia przez cały dzień. Pijąc wodę Java nie tylko przywrócimy pH swojego organizmu do prawidłowego poziomu. Jednocześnie zaczniemy korzystać z płynu o ujemnym potencjalne REDOX. W praktyce przekłada się to na właściwości antyoksydacyjne, czy też – przeciwutleniające.

Włączenie wody Java do diety, w której objętościowo większość stanowią warzywa, owoce oraz pokarmy pochodzenia roślinnego, przyspieszy procesy alkalizacji i zapewni nam skuteczność dietetycznej terapii. Sprawdzi się także u osób, które intensywnie ćwiczą, wpływając na procesy zakwaszania zachodzące w tkance mięśniowej.

Czy woda Java różni się składem?

Woda Java posiada identyczny skład, co wody tradycyjne. Kompozycja minerałów stoi na takim poziomie jak w przypadku wód średniozmineralizowanych. Jedyna różnica to właśnie pH, z czego wynika ujemny potencjał REDOX. Działanie wody Java można porównać do witaminy C, tokoferoli oraz innych środków o działaniu przeciwutleniającym.

Gdzie kupić wodę Java? Ile kosztuje?

Wodę Java można nabyć na oficjalnej stronie producenta, a po obniżonej cenie w sklepach ze zdrową żywnością. Cena za jedną butelkę wynosi około 5 – 6 zł, a więc niewiele więcej od tej z innych polskich źródeł. Warto zauważyć, że nie musimy pić całej butelki dziennie. W zależności od potrzeb wystarczy od czterech do sześciu szklanek.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com